SERVIS, 100 delar, flintgods, "Vinranka", Arhur Percy, Gefle.

8 tallrikar, diam 24.
9 tallrikar, diam 21,5.
11 tallrikar, diam 16.
10 tallrikar, diam 8,5.
10 djupa tallrikar, diam 24,5.
6 äggkoppar, h 4,5.
13 kaffekoppar med fat.
13 tekoppar med fat.
3 tefat, diam 16,5.
1 såssnipa, h 7,5.
1 vattenkanna, h .
1 kaffekanna, h .
1 tekanna, h .
4 ovala uppläggningsfat, l 19 - 24, b 14 - 24.
4 uppläggningsfat, diam 26 - 34.
2 skålar, h 5 - 6.
1 sockerskål, h 7.
1 gräddkanna, h 7.
1 såsskål, h 10.

Smärre nagg, krackelyrer samt missfärgning.

Lähtöhinta
3 000 SEK