SEKRETÄR, nordeuropa, 1700/1800-tal.

Fanerad med valnöt och fruktträ. Svängd skrivklaff med bakomliggande lådinredning, lönnfack, två lådor, metallbeslag, snäpplås. L 72, b 5, h 103. Nyckel finns.

Fanérskador, sprickor, delvis solblekt, kantskador, småbitar saknas.

Lähtöhinta
4 000 SEK