GRÄDDKANNA. Empire, Carl Magnus Barkander, Linköping 1824.

Uppburen av delfin. Invändigt förgylld. Oktagonal fotplatta med meanderbård. H 14,5.

Slitage. Möjlig lagning.

Lähtöhinta
3 000 SEK