MATSERVIS, 32 delar, stengods, Carl Harry Stålhane.

Brunglaserade.
Tallrikar, 11 st, diam 21.
Djupa skålar, 11 st, diam 17.
Karotter, 3 st varav en med lock, diam 20.
Fat, 2 st, diam 21-26.
Urnor, 3 st, 9-18.
Flaskor, 2 st, h 16.

Mindre nagg samt bruksslitage. 5 djupa tallrikar medföljer.

Lähtöhinta
1 000 SEK