SEKRETÄR, rokokostil, mellaneuropa 1900-talets mitt.

Fanerad med bl a mahogny och rosenträ. Svängd bukig form, intarsiadekor. Skrivinredning bakom klaff, nedtill två dörrar. Mässingsbeslag. L 81, b 44, h 133. Nyckel finns.

Något slitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK