GLASSERVISDELAR, 25 st, "Rydberg", 1900-tal.

Ett rödvinsglas, h 14, elva vitvinsglas, 13, tre vitvinsglas (i varierande storlek och utförande), h ca 13, tre ölglas, h 12, ett vinglas, h 13, sex snapsglas. Karaff samt kanna, h 28 resp 11.

Enstaka nagg.

Lähtöhinta
1 200 SEK