SALONGSBORD. Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Fanerat med mahogny. Rektangulär skiva med dubbla klaffar. Lyrformad fot. Låda i sarg. Mässingsbeslag av blommor och ymnighetshorn. Tot l 126, b 62, h 75. Nyckel finns.

Lagningar, ställvis blekt. Slitage. Lådan låst. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK