MYNT 1 Riksdaler SAMT SVÄRDSMEDALJEN, 1782 resp 1800/1900-tal.

Diam 3-4. Svärdsmedaljen delades ut till underbefäl.

Slitage. Repor. Myntet med smärre intryckning i kanten.

Lähtöhinta
800 SEK