RAM MED TRYCK, tidigt 1900-tal.

Porträtt av Konung Gustaf V med tryckt namnteckning samt texten med folket för fosterlandet. Ram av brunbetsat trä, krönt av mässingskrona. H 37.

Smärre slitage samt fuktskada.

Lähtöhinta
300 SEK