Vicke Lindstrand,
7 likörglas. Höjd ca 7 cm
4 grogglas. Höjd ca 13 cm
8 rödvinglas. Höjd ca 13 cm
1 vitvinglas. Höjd ca 12 cm
8 whiskeyglas. Höjd ca 9 cm.
4 selterglas. Höjd ca 9 cm
11 coupe/likörglas. Höjd ca 8 cm.
3 snapsglas. Höjd ca 10 cm.
2 bägare. Höjd ca 11 cm.
Karaff
3 ljusstakar.
Enstaka med slitage/nagg vid mynning