145745

PARTI DIVERSE GLASFÖREMÅL, 8 delar, av romersk resp islamisk typ.

6 olika glaskärl, ett par spolformade pärlor med bandad polykrom dekor. H 2,5-10. Ett antal polykroma skärvor medföljer.

Ställvis hårt slitage, flertalet delar med skador.

Lähtöhinta
1 200 SEK