PARAPLYSTÄLL, flintgods, jugend, Alf Wallander för Rörstrand, 1900-talets början.

Jugend. Färger i gult, grönt och blått. Vindruvsdekor. H 85.

Krackelerad. Slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK