TAKARMATUR, Glössner, 1940/50-tal. H 71.

Fem ljusarmar. Mittstång i mässing. Bruntonade glaskupor med slipad dekor av blommor, fjärilar och trollsländor. Sign Glössner Notini.

Slitage. En kupa med större nagg. Smärre nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK