Ulrica Hydman-Vallien, four glass sculptures, Kosta Boda, Sweden.
Glas, handmålade och en delvid förgylld. Signerade Kosta Boda Ulrica HV 7090950 II, respektive Kosta Boda Ulrica HV 7090432 II, respektive KostaBoda Ulrica HV 7090433 II, samt den förgyllda signerad 8UHV AT 009004/1000 KOSTA BOD ATELIER Ulrica HV. Höjd 13,5-17 cm.
Vähäisiä tahroja. Kolhu.