BRÖDFAT, majolika, samt KAKELUNGSPLATTA, keramik. Bla Gustavsberg, 1897.

Brödfat med texten "Wårt dagliga bröd gif oss idag", l 36. Kakelugnsplatta med dekor av St Göran och draken, h 24.

Krackelerat. Slitage. Nagg

Lähtöhinta
800 SEK