BORDSLAMPA, porslin, Rosenthal. 1930/40-tal.

Vitglaserad. Ljushållare uppburen av sittande kvinna. H 31(tot H 64).

Bruksslitage. Kantnagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK