GOLVARMATUR. Design Greta Magnusson Grossman, Bergboms Malmö 1950-tal.

Gullackerat stål. H 123. Modellen tillverkad i USA under namnet "Grasshopper".

Slitage. Bucklor på skärm, repor, rost. Strömbrytare trasig. Skärmens montering något slapp.

Lähtöhinta
10 000 SEK