SKÅL MED 5 ASSIETTER, stengods, Kurt Ekholm, Arabia, 1930-tal.

Konturerade med vit glasyr. Diam 15,5-24.

Slitage, krackelyrer.

Alkuperä - Provenienssi

Wilhelm Kåge och husauktionen efter honom.

Lähtöhinta
1 000 SEK