PARTI PORSLIN, 4 delar, Kornilov, Ryssland, 1800/1900-tal.

Koppar med fat två stycken. Förgylld konturerad kant. Märkta 1826-1851 samt monogram. H 7. Fat två stycken med förgylld växtdekor samt monogram. Diam 18.

Slitage. Smärre tillverkningsnagg undertill. En kopp med spricka.

Lähtöhinta
1 500 SEK