159819

PARTI SMYCKEN, 7 delar, bla underhaltigt guld, mest 1800-tal.

Korallcollier, l 160. Brosch med monterade koraller. Snäckskalskame med skuren bild av Jesus. Brosch av underhaltigt guld i form av rosett med infattade turkoser, ett par snarlika örhängen. Berlock med silverinfattad bergkristall, tillhörande smal silverkedja.

Slitage. Korallbroschen med trasig nål.

Lähtöhinta
1 500 SEK