Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

BÄNK, gustaviansk stil. 1800/1900-tal.

Rak form med raka nedåt avsmalnande kannelerade ben, upptill med fleuroner. Gammelrosa klädsel dekorerad med växtmönster. L 119, b 67, h 38.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
1 000 SEK