FIGURINER, 5 st, porslin, Nymphenburg resp Napoli liknande märkning. 1900-tal.

Faun med panflöjt och get. L 44, h 31. 4 barn med olika attribut. H 15.

Faunen med stora lagningar och löst horn på geten. Smärre nagg på barnfigurinerna.

Lähtöhinta
2 000 SEK