MATBORD, sk månbord, senempire, 1800-tal.

Björk. Svarvade ben, dekor av pärlstav. 2 senare iläggsskivor. L 122- 185, h 76.

Slitage, repor, fläckar. Delar av pärlstaven saknad eller bytt.

Lähtöhinta
1 500 SEK