SALUTKANON samt KLOCKA, 1900-tal.

Kanon i patinerad metall, historisk modell med Karl XI:s monogram. L 31. Trälavett på fyra hjul, brickmärkt med "Linjeskeppskanon från 1600-1700" medföljer.

Klocka i patinerad gulmetall, h ca 13.

Slitage.

Lähtöhinta
800 SEK