BÖCKER 7 st samt häfte, om mattor, bla "Orientaliska mattor" av Knut Larsson.

"Orientaliska mattor" av Nicolas Fokker, 2 st "Orientalisk mattkonst" av Maj Sterner, "Orientaliska mattor med ett kapitel om svenska mattor" av Maj Sterner och Jacob Kinch, "Mattor" av Giovanni Curatola, "Orientmattor" av Sveriges orientmatthandlares förening.

Slitage, en med skador. Ej fullständigt genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK