PARTI KERAMIK, 4 delar, "Argenta", Wilhelm Kåge Gustavsberg.
Cylindrisk vas med fiskdekor. H 21. Runt fat med dekor av Leda och svanen. Diam 29,5. Skål med fiskdekor. Diam 15. Askfat med rundade hörn. Streckdekor i silver. Diam 21,5.
Slitage. Repor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?