MEDALJ, guld, Konungens medalj av 8:e storleken, Sverige, vikt 30 gram.

Konung Gustaf V:s profil, högblått band. Utdelningsdokumentet medföljer.

Detta föremål är en del av tema: Kungligt

Slitage, gåvogravyr Paul Arbin 1926-1946.

Alkuperä - Provenienssi

Gustaf V:s köksmästare Paul Arbin.

Lähtöhinta
5 000 SEK