SPEGELSKÄNK, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Fanér av pyramidmahogny. Raka sidor, rundade hörn, två lådor, pardörrar, uppsats med spegel och hyllplan. Kröndekor. L 55, b 26, h 105. Nyckel finns.

Slitage, sprickor, repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK