MATSALSGRUPP, 7 delar, Grange, Frankrike, 1900-tal.

Vitmålade. Sex stolar samt ben. Stolar med svängda ben. Rygg med O-formad ryggbricka. Klädd sits. Bord med rund skiva, nedåt avsmalnande ben. H 76, diam 120. 2 iläggsskivor. Vardera B 40.

Slitage. Repor. Smärre sprickor.

Lähtöhinta
5 000 SEK