URNA MED LOCK, porslin, Meissen, 1900-talets första hälft.

Svängd form, genombrutet lock med blomteruppsättning. Dekor av pousserade blommor och putti. Polykromt bemålad. H 43.

Skador, avbrutna blad och blommor, den övre puttons arm av.

Lähtöhinta
4 000 SEK