BRICKBORD, flintgods, Rörstrand, 1916.

Underrede i ek. Svarvade kopplade ben. Sidor med intarsiadekor av bär. Skiva i flintgods med blå dekor av rosor. Målarsign EL(trol Emma Lindberg). L 72, B 53, H 73.

Slitage. Repor. Smärre krackelyr.

Lähtöhinta
2 000 SEK