MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Gråmålat. Rund profilerad skiva på fyra rundade kannelerade ben. Dekor av bl.a. fleuroner och pärlstav. H 74, diam 115. 3 iläggsskivor, B 55 vardera.

Repor. Slitage. Färgsläpp.

Lähtöhinta
1 200 SEK