PARTI SILVER, 12 delar, bl a GAB, Calegaro, Italien, 1900-tal. Ca 700 g silver.

Glasunderlägg, GAB, Stockholm, 1960-65. Askfat med vikingamotiv, GAB, Stockholm, 1954. Diam 17. 3 skålar med knäckar, varav en hamrad, Calegaro, Italien. Skål med infällt mynt i botten. Diam 8-16.

Coasters och askfat med gravyrer. Askfat med buckla. Smärre bruksslitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK