BYRÅ/SKÅPSUNDERDEL, Sydtyskland, 1700-talets mitt.

Fanerad med bl a valnöt och fruktträ. Svängd form, tre lådor. Svängd skiva av rosa marmor. Mässingsbeslag. L 139, b 58, h 90.

Fanérskador, sprickor, småbitar saknas. Omarbetad från skåp, senare överdel, skiva och beslag. En fot med skada/bit saknas. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
10 000 SEK