Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

MOCCASERVIS, 15 delar, porslin, Edvard Hald Karlskrona, 1930/40-tal.

Grön glasyr, invändigt förgylld. 12 koppar med fat, sockerskål, kaffekanna, gräddsnipa. H 5-18.

Slitage. Smärre spricka.

Lähtöhinta
1 500 SEK