MATSERVISDELAR, 95 st, porslin, bl a Pirkenhammer, Tjekoslovakien och Ohme, Tyskland.

Snarlika delar ur olika serviser. Enstaka delar Tirschenreuth resp Frank Haviland Limoges. 35 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 15 assietter, 15 små assietter, terrin med lock, 2 skålar, 2 såssnipor, 5 uppläggningsfat samt 2 stekfat.

Slitage, enstaka nagg.

Lähtöhinta
1 800 SEK