BÖCKER, 13 st, barnböcker, bla "Our Old Nursery Rhymes",sent 1800-tal till tidigt 1900-tal.

Bla "Eventyr og historier" 1-5 av H.C. Andersen, "Vår fornnordiska gudasaga" av Kata Dalström, "Fornnordiska sagor" av A.U. Bååth, "Barnbok" (faksimil) utgiven av Pro Fide et Christianismo till Gustaf IV Adolf som kronprins, "En saga om Lille Sven" av Thea Hökerberg, "Den skånske bondens tro" av Einar Bager, "Baron Münchausen"

Slitage, ej genomgångna.

Lähtöhinta
800 SEK