FÅTÖLJ, "Jetson", Bruno Mathsson, 1900-talets senare hälft.

Sitskorg av stålrör och bärande väv. Förkromat underrede. Bärande väv av Polyester med kantskoning av läder. Dyna samt kudde med rödbrun läderklädsel.
H 98,5.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK