BORD samt STOLAR, 4 st, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Bonat trä. Bord med rund form och två iläggsskivor. Diam 135 (tot l 235), h 72. Stolar med oval stoppad rygg samt stoppad sits. Svängda ben. Bordet märkt Alsterbro Möbler AB.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK