PARTI STIG LINDBERG, 6 delar, fajans, Stig Lindberg, Gustavsberg.

Tre skålar, två lövformade askfat, gräddkanna. L 13-17, h 2-10. Målarsignerade av: Hellinä Pitkänen, Marianne Preissler, Franca Pugno.

Slitage, smärre krackelyrer.

Lähtöhinta
1 500 SEK