BÖCKER, 3 st, geografi, bla "Vägvisare genom Svea och Göta Riken samt Storfurstendmet Finland" av Carl Hagström, Örebro 1807.

"Inledning til den nya medelåldriga och äldsta geographien" av Joh Hübner, Stockholm 1763, "Lärobok för nybegynnare i geografien" av JG Fr Cannabich, Örebro 1831.

Slitage, skador. Ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 200 SEK