BÖCKER, 13 st, teologi, evangelier, psalmböcker, bla "Psalterium Davidis Carmine Redditum Eobanum Hessum..." Leipzig 1600.

"Skriftermåls och Komunion-bok..." Stockholm 1762, "Den Christelige Undersåten särdeles uti Borgare och Landtmannastånden..." Stockholm 1789, Handskrift "Et kort begrepp til en Innerlig kraft-Christendom hämtadt utur Den Ridderliga Tron.kämpen Johan Georg Gichtels Theosophiska Bref" 1700-tal.
Olika typer av band.

Slitage, några med skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK