SNEDKLAFFBYRÅ, 1800-talets mitt.

Målad, tre lådor, snedklaff med innanför liggande inredning av nio lådor, två lönnfack, lucka med tryckt porträtt av Prins Gustaf av Sverige (sångarprinsen). Korta svängda ben. L 103, b 45-81, h 111.

Slitage, repor. Renoverad, låsskyltar och draghandtag ej ursprungliga. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK