PIEDESTAL MED YTTERFODER, porslin. Rörstrand. 1800-talets slut.

Vit bottenglasyr med dekor av blomsterslingor och rosor i grön glasyr. H 128 (inkl ytterfoder).

Ytterfodret med spricka i botten. Piedestal med krackeleringar , slitage samt smärre nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK