SÅSSKÅL, silver, nyrokoko, Abraham Edborg, Jönköping 1846. Vikt 230 gram.

Delvis godronnerad, kantdekor av beslagsdekor, rund fot med floral dekor. H 11.

Slitage, repor. Möjligen ursprungligen med fat.

Lähtöhinta
1 200 SEK