Vas "Carolina" Gunnar Nylund, fat "Pungo" Stig Lindberg, samt skål "Våga" av Wilhelm Kåge. Vasens H 14, fatets L 35, skålens Diam 20.
Vasen med smärre nagg.Slitage. Smuts.