Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI KERAMIK, 3 delar. Rörstrand och Gustavsberg.

Vas "Carolina" Gunnar Nylund, fat "Pungo" Stig Lindberg, samt skål "Våga" av Wilhelm Kåge. Vasens H 14, fatets L 35, skålens Diam 20.

Vasen med smärre nagg.
Slitage. Smuts.

Lähtöhinta
1 200 SEK