KAFFEKANNA, silver, John Kentenber London 1770.

Rund fot. Svängd pip med snäckdekor. Lock med urnformad dekor. Svängt trähandtag. H 21.

Slitage. Enstaka obetydliga bucklor.

Lähtöhinta
10 000 SEK