191085

MAKEUP-SET, 18 k guld, art deco. Gustave Keller, Paris.

Guld 18 K, grön chagrin, troligen ödla, och svart emalj. Bestående av läppstiftsetui och puderdosa. Dosan stämplad G. Keller, Paris. L 5, hylsa 5,5 cm. Originaletui i grönt läder.

Smärre slitage, mindre emaljskador. Etui med slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK