URNOR, 2 st. Porslin, Kina. 1900-tal.

Rund form med dekor i rött med människosällskap samt bukig form med dekor av sällskap på balkong med grön bakgrund. H 22-42.

Röda urnans lock med lagning.
Slitage.

Lähtöhinta
600 SEK